Пародонтологія

Пародонтологія – це самостійний розділ стоматології, що вивчає захворювання пародонту – тканин опорного апарату зуба. Основною причиною захворювання ясен є погана гігієна ротової порожнини, в наслідок якої утворюється зубний наліт та камінь. Запалення ясен може виникнути і через неправильний прикус або викривлення зубів, а також через різноманітні травми, неправильно поставлені пломби, коронки, погано підібрані протези або брекети. Якщо вчасно не лікуватися, хвороба вражає тканини навколо зуба і руйнує їх. Врешті зуб починає хитатися і випадає.

Наступні ознаки захворювань ясен:

- кровоточивість ясен, особливо під час чищення зубів;
- неприємний запах з рота;
- зудіння ясен;
- підвищена чутливість зубів на холодне чи гаряче;
- наявний наліт чи помітні зубні відкладення.

Якщо Ви помітили у себе такі ознаки, потрібно негайно покращити гігієну зубів і записатися на прийом до спеціаліста стоматологічної клініки, для встановлення точного діагнозу, а саме: гінгівіт, пародонтит чи пародонтоз.

Гінгівіт - запальне захворювання тканини ясен, що протікає в гострій або хронічній формі. Зазвичай захворювання викликається мікробною флорою порожнини рота. До зриву захисних механізмів організму призводять такі фактори, як куріння, механічні травми ясен, надто гаряча або холодна їжа і вода, хімічні речовини, часті і тривалі стреси. У результаті - в тканинах ясен виникає процес запалення.
Пародонтит - це запальний процес в тканинах навколо зуба, при якому настає руйнування його опорного апарату, інфекція потрапляє в простір між зубом і яснами і починає руйнувати зв'язку кореня зуба з кісткою.
Пародонтит може розвиватися після запалення ясен гінгівіту або іншого захворювання пародонтозу.
Пародонтоз - зміщення ясенної тканини від поверхні зуба, оголення шийки зуба, зниження його стійкості та атрофія ясен. Причинами появи цього захворювання є проблеми в загальному стані організму. Саме тому пародонтоз вважається не локальним захворюванням, що зачіпає ділянку ротової порожнини, а хворобою всього організму. Лікування пародонтозу спрямоване не стільки на усунення симптомів, скільки на загальне оздоровлення та лікування хвороб, що його спровокували.

При першому відвідуванні лікар стоматологічної клініки «Усмішка» скеровує пацієнта на клінічне обстеження: рентген, загальний аналіз крові та рівень цукру. На основі результатів цих обстежень, спеціалісти клініки складають індивідуальний план лікування, з урахуванням потреб кожного пацієнта.

План лікування обов’язково включає професійне зняття над’ясенних та під’ясенних зубних відкладень, без чого побороти запалення неможливо.

Найпопулярнішим в Пародонтології є лікування лазером, за допомогою якого швидко і безболісно можна вирішити безліч різноманітних проблем, в тому числі лікує гінгівіт і пародонтит. В нашій клініці використовуємо лікування лазером PICASSO ADM Lasers DENTSPLY (виробництва США), який призначений для роботи на м’яких пародонтальних тканинах. Цей метод - найбільш комфортний для пацієнта.
процедури лазером PICASSO проводяться швидко, легко, без післяопераційних ускладнень на високому професійному рівні. Анестезія застосовується дуже рідко, в більшості випадків достатньо лише поверхневого анестезуючого гелю. Відсутність кровотечі при хірургічних втручаннях дозволяє лікарю візуально контролювати весь процес роботи, це підвищує їх якість, точність та ефективність. Процес загоєння після лазерних процедур проходить значно швидше та без набряків, ускладнень та рубців. На сьогодні лазерна терапія вважається найбільш затребуваною та популярною.

Також при лікуванні захворювань пародонту в клініці застосовуємо ультразвукову терапію - систему VECTOR, яка являється альтернативою хірургічного втручання. VECTOR-терапія дозволяє максимально ефективно і мінімально травматично проводити терапію пародонтальних кишень глибиною до 11 мм. Під час роботи в оброблювану ділянку подається суспензія Vector Fluid , за допомогою якої проводиться очищення стінок пародонтальних кишень від зубного каменю і грануляцій, знищення хвороботворних бактерій без травми кореня зуба чи оточуючих його м'яких тканин. Регулярне проведення підтримуючої VECTOR-терапії сприяє попередженню рецидивів хвороби.

В нашій клініці також застосовуємо дуже ефективний допоміжний метод в пародонтальній терапії – це метод антимікробної фотодинамічної терапії (АФТ), метою якого є якнайповніше усунення відкладень, якими уражені поверхні кореня або хіміко-механічне препарування кореневого каналу. Цей метод передбачає введення світлоактивного забарвлюючого розчину, як фотосенсибілізатора в пародонтальну кишеню, активацію якого здійснюють за допомогою спеціального джерела світла лазера. При цьому утворюються молекули так званого синглетного кисню, які є природним інтенсивним окислювачем. Вони вступають у реакцію з бактеріальною мембраною і знешкоджують її безповоротно. Немає потреби застосування хімічних засобів дезінфекції, а також антибіотиків, що можуть мати високу концентрацію і тривалий час дії.

Ми знаємо, як подбати про здоров’я Ваших зубів та ясен.

Подарунки для дітей

WIFI

Система кондиціонування

Оплата картками

Партнери: