Естетична стоматологія

Естетична стоматологія - бездоганна усмішка

Більшість людей вперше починає задумуватись про красоту і зовнішній вигляд зубів тоді, коли хочеться виглядати привабливо. До цього часу, як правило, спілкування зі стоматологом обумовлено зубним болем або «діркою» в зубі. Чи не в кожного з нас були або є певні недоліки з зубами. Хтось в дитинстві падав і надколов зуб, інший пив забагато кави, чаю або червоного вина, тому зуби потемніли, у декого вони криві і порозвертались у різні боки. Це стає причиною візуальних змін деформації обличчя. На допомогу приходить Естетична стоматологія, яка займається проведенням усього комплексу стоматологічних процедур, що мають на меті покращити зовнішній вигляд зубів, а відповідно природну усмішку людини.
Усім відомо, що перше враження, яке ми створюємо на співрозмовника формується на протязі 30 секунд спілкування. І залежно від того, як виглядає наша усмішка, можемо розраховувати на певний успіх у бізнесі і просування по кар'єрних сходах. Сьогодні стоматологія надає всі можливості для справжньої інвестиції в свій зовнішній вигляд.

А Ви задоволені своєю усмішкою? Можете широко, відкрито, не замислюючись посміхнутися і внутрішньо відчути свою чарівність? У кожного свої переживання і побоювання. Можливо, Вам здається, що зуби недостатньо рівні, або занадто великі, або форма їх не така, як хотілося б? Вам може не подобається колір або проміжки між зубами, або вигляд ясен? Когось можуть турбувати вікові зміни емалі або щось інше. Причина може бути саме естетична — а значить, на щастя, виправна.
Те, що здавалось раніше просто неможливим, сьогодні може бути виконано надзвичайно легко за допомогою новітніх технологій, які дозволяють приховати некрасиві частини зубів, зміни в кольорі зубів, а також можуть відновити відсутні зуби з мінімальними небажаними наслідками для твердих тканин зуба.

Непряма реставрація

Якщо корекції потребують форма та колір передніх зубів, з цим завданням чудово впораються вініри (керамічне облицювання зубів). За допомогою найтонших керамічних пластин повністю закриваємо передню поверхню зубів, що входять в лінію усмішки - це так звана непряма реставрація. Результат виходить відмінний: міцно, довговічно і дуже красиво. Керамічні вініри не темніють, на них майже не збирається наліт, вони також інертні до зуба та ясен.

Пряма реставрація

Якщо ж Вас хвилює зуб, коронкова частина якого сильно пошкоджена травмою або карієсом, а корінь залишився цілим, то пропонуємо пряму реставрацію — ще один поширений і доступний спосіб відновити зуб або скорегувати його форму, нерівності емалі і т.п. Відновлюємо високоестетичними композитними фотополімерними матеріалами.

Види зубних коронок, їх терміни служб та які краще ставити?

Розповімо Вам про можливі варіанти стоматологічних конструкцій в різних клінічних ситуаціях. Однак, почнемо з простого, а правильніше сказати з історії «Які бувають коронки?»

1. Металеві зубні коронки

Це найбільш архаїчний вид зубних коронок, економний варіант відновлення втрачених зубних рядів. Однак, він має недолік як з естетичної точки зору, так і з функціональної. У роті така коронка виглядає, як оброблений металевий зуб. За способом виготовлення вони бувають штампованими та литими.
Штамповані коронки - вид протезування, при якому кінцевий виріб штампується з попередньо заготовленої металевої гільзи. У них є умовно тільки два плюси - це низька ціна і в деяких випадках відсутність необхідності депульпувати зуб перед встановленням.
До недоліків штамповок відносять:
• непривабливий естетичний вигляд;
• порівняно швидке стирання протеза, у зв'язку з тонкими стінками штампування;
• коронка не точно повторює анатомічні обриси зуба, у зв'язку з чим, нещільно охоплює шийку зуба на рівні ясен. Це дозволяє залишкам їжі і бактеріям проникати під покриття і руйнувати емаль, а також негативно впливає на тканини пародонту.

Литі коронки - ці протези виготовлялися шляхом прямого лиття по заздалегідь виготовленому зліпку. Зазвичай для цього використовували сплав кобальту і нікелю, також застосовували сплави титану, срібла і паладію. За бажанням пацієнта часто готову конструкцію покривали напиленням «під золото».
Мінуси:
- низька естетика;
- можливі алергічні реакції на метал (особливо звичайний сплав).
Плюси:
- висока зносостійкість;
- відносно невисока ціна.

2. Пластмасові зубні коронки (пластикові)

Пластмасові коронки сьогодні Вам не порадить жоден фахівець. До таких методів протезування вдавались виключно, якщо необхідно було усунути естетичні дефекти ротової порожнини на той час, поки буде виготовлена постійна коронка. Такий пластмасовий зуб зовні нагадував справжній, а термін служби його досягав одного року. Їх виготовляли дуже швидко, і коштували зовсім недорого.
Що стосується негативних моментів, то їх кілька:
• Пластмаса – доволі м’який матеріал, тому такі протези дуже швидко стиралися;
• Пористість матеріалу сприяла накопиченню м’якого нальоту, результат - поганий запах з рота;
• Акрил, з якого виготовляються ці вироби, є сильним алергеном;
• Швидко втрачає свій зовнішній вигляд – видозміна кольору зуба та поява плям на ньому;
• Такі покриття часто травмують ясна, відповідно легко розвивається карієс під коронкою.

3. Металопластмасові зубні коронки

Це ще один вид уже давно не затребуваної технології сучасною стоматологією. Поєднував у собі металічний каркас та пластмасове облицювання (повне або лише з зовнішньої сторони). Металічний каркас також був двох видів - литий або штампований. Особливий недолік - метал з пластмасою немає ніякого хімічного зв’язку, тому міцність кріплення була дуже низька. Нерідко пластмасове облицювання відпадало, залишаючи під собою голий метал.

4. Металокерамічні зубні коронки

Якщо розповідати про сучасні варіанти протезування, то можна було взагалі не згадувати всі попередні пункти, а починати з металокераміки (МК). Оскільки, саме металокерамічні зубні коронки стоять на сьогоднішній день на нижній сходинці еволюції матеріалів для виготовлення зубних коронок.
Плюси:
- Естетичний вигляд, особливо, коли мова йде про бокові зуби. Керамікою, що покривається металічний каркас зубної коронки, можна відтворити безліч відтінків та нюансів. Її колір стійкий в часі. Однак, непрозорий металічний каркас всередині коронки не дозволяє на 100% наблизити вид металокерамічної коронки до натурального зуба.
- Висока міцність. Надколоти керамічне облицювання, якщо зубна коронка зроблена по всім правилам, дуже важко, на відміну від пластмасової.
- Відносно невисока вартість. Сьогодні - це найбільш затребувана технологія, у випадках, котрі не вимагають високих естетичних рішень.

Мінуси:
- Недостатні естетичні можливості при протезуванні передніх зубів;
- Алергія на метал, з якого виконують каркас зубної коронки (найчастіше КХС). Вихід – використання для відливки каркасу титану або золото-платинового сплаву (ЗПС)
- Металічний край зубної коронки з часом може мати темний вінчик навколо шийки зуба.

Металокераміка, як і будь-який інший матеріал, має свій термін служби. Після його закінчення, виріб з цього матеріалу зношується і стає непридатним до використання, оскільки вже не може повноцінно виконувати свої функції.
Більшість пацієнтів впевнені, що достатньо встановити металокерамічну коронку раз і назавжди, і вона буде служити їм до кінця життя. Повинні Вас розчарувати – це не правда! Термін служби будь-якого протеза із металокераміки обмежений в середньому від 5 до 10 років.
Запорукою довговічності коронки чи загалом стоматологічного протеза є їх якісне виготовлення по індивідуально і точно виконаним зліпкам, а також дотримання пацієнтом всіх рекомендацій по догляду за ними.
Коронка може прослужити і більше заявленого часу. Однак, Ви повинні пам’ятати, що «найпопулярніша» причина випадіння коронки - це не її пошкодження, а вторинний карієс, який розвивається під коронкою. Щоб уникнути такої ситуації, не можна нехтувати регулярними профілактичними оглядами. І, головне, не відкладайте заміну ортопедичних конструкцій, котрі відслужили свій термін, на нові.
Нехтування терміну служби протезів із металокераміки може привести до втрати зуба!

5. Безметалеві керамічні зубні коронки

В цю групу можна віднести одразу кілька різноманітних матеріалів і технологій, які стоять на вершині ієрархії, оскільки, всі вони мають головну перевагу над іншими – відсутність металу та високі естетичні властивості. Тут можна виділити 2 великі групи.
1) Керамічні зубні коронки, безкаркасні ( з чистої кераміки).
Плюс - їх бездоганні естетичні можливості.
Мінус – доволі висока крихкість. Тому їх застосування дуже обмежене – в основному цією технологією можна скористатись лише на передніх зубах і лише, як одиночні коронки.

2) Керамічні коронки на основі напівпрозорого каркасу із діоксиду цирконію, дисилікату літію (технологія E.max) або оксиду алюмінію.
Ці види зубних коронок – надзвичайно естетичні та дуже міцні. Оскільки, на цих каркасах можна робити не тільки одиночні коронки на передні зуби, але й на бокові (жувальні) і навіть - невеликі мостовидні протези.
Фактично, у них немає недоліків, хіба що висока ціна. Окрім цього, каркаси зубних коронок на основі діоксиду цирконію та оксиду алюмінію виготовляються на сучасних точних фрезерувальних установках, які управляються комп’ютерами.

В результаті ця технологія прогнозовано дає більш точне прилягання краю коронки до уступу на зубі, в порівнянні з металокерамічною зубною коронкою, де каркас виготовляється методом лиття. Це означає в середньому більш довгий термін служби таких коронок. Ще одним беззаперечним плюсом безметалевих коронок є їх абсолютна біосумісність. В той час як алергія на метали, в т.ч. і на дорогі сплави зустрічається в практиці не так уже й рідко.

Тепер у Вас є досить повна інформація про види зубних коронок. Тема ця надто велика, щоб можна було відповісти на всі запитання, що найчастіше задають наші пацієнти. Тому, якщо у Вас залишились запитання – ми готові на них відповісти.
Можете скористатись формою для запитання у розділі «Контакти» на нашому сайті.

1. Професійне відбілювання зубів - деталі в розділі «Відбілювання зубів»
2. Виправлення прикусу, вирівнювання зубів - деталі в розділі «Ортодонтія»
3. Встановлення відсутніх зубів - деталі в розділі «Протезування» та "Імплантологія"

Зможете більше не соромитися щирих емоцій...
Вам пасує Ваша усмішка!

Подарунки для дітей

WIFI

Система кондиціонування

Оплата картками

Партнери: