Ендодонтія

З кінця 20 ст. ЕНДОДОНТІЯ із розділу загальної стоматології перетворилась в самостійну науку, як терапія кореневих каналів або патодонтія. В 1928 г. в США була відкрита власна практика Доктора Harry B. Yohnston, яка вперше була названа «ендодонтією», що походить від двох грецьких слів, а саме: «en», що означає «всередині» та «odous» — зуб, тобто процес роботи всередині зуба.
Сучасна ендодонтія сьогодні допомагає зберегти навіть ті зуби, які ще 5 років тому підлягали видаленню, а також допомагає відновити цілісність кісткової тканини навколо зуба. Все це стало можливим з появою нового, сучасного обладнання та різноманітних технік.

У лікуванні кореневих каналів зуба виділяють 4 основних етапи:
• Забезпечення доступу до каналу;
• Видалення вмісту з каналу;
• Підготовка каналу до пломбування;
• Пломбування каналу інертним матеріалом, який сприяє міцній герметизації.
Лише досконале виконання всіх цих етапів ендодонтичного лікування дає хороший результат.

Корінь зуба – складний об’єкт для лікування, оскільки кореневі канали зуба дуже різноманітні по своїй будові. Вони можуть відхилятись, утворювати кишені та розгалужуватись, що додає складності в їх обробці та пломбуванні.

Саме тому під час лікування кореневих каналів зубів в клініці використовуємо дентальний мікроскоп Lieca M 320, який в декілька разів збільшує можливість візуального контролю системи кореневих каналів, тобто виявлення не видалених залишків пульпи ( нерва), додаткових кореневих каналів, які є причиною розвитку внутрішньо канальної інфекції , а це в свою чергу приводить до виникнення запальних захворювань кісткової тканини, яка оточує корінь зуба (гранулема, кіста).
Використання мікроскопа під час лікування кореневих каналів дає можливість максимального збереження зубів і проведення успішного лікування навіть в найбезнадійніших випадках. Кожен крок лікаря пацієнт може побачити на екрані монітора.

Процес лікування кореневих каналів зуба в нашій клініці відбувається таким чином:
• Діагностика
Для встановлення точного діагнозу і виявлення початкових періапікальних патологій, що не розпізнаються на звичайних 2D знімках, в клініці застосовуємо один з найсучасніших методів діагностики – комп’ютерну томографію на Planmeca ProMax ® 3D Mid.
• Топографічне дослідження анатомії каналів зубів
Перед ендодонтичним лікуванням визначаємо їх кількість, стан і довжину. Довжину кореневих каналів визначаємо апекс локатором від фірми Sybron Enolo «Mini Apex Locator».
• Створення доступу до кореневих каналів, вилучення сторонніх тіл і дентиклів
Для цього використовуємо ультразвуковий апарат Sybron.
• Інструментальна обробка кореневих каналів
Основне завдання – ретельно очистити канал і надати йому конусної форми, що дає можливість запломбувати його максимально герметично. Ця процедура проводиться спеціальними ротаційними нікель-титановими інструментами (PathFile, Pro-file, K3, Protaper), за допомогою ендодонтичного мікромотора Nouvag TCM endo V. Також використовуємо методику одного файлу системи Reciproc.
• Медикаментозна обробка, стерилізація
На цьому етапі використовуємо спеціальні антисептичні речовини, які повністю вимивають кореневі канали – максимально знищують бактерії, досягаючи стерильності й виключаючи рецидив запалення даного зуба. Для підвищення антибактеріального ефекту використовуємо ультразвук.
• Пломбування кореневих каналів
На цьому етапі ми використовуємо систему пломбування Real-Seal, В&L Super Endo Beta – трьохвимірне пломбування кореневих каналів розігрітою гутаперчею. Цей метод дозволяє нам запломбувати як основний канал, так і його розгалуження. Таке пломбування є надійним і довготривалим. Також ми використовуємо й інший метод обтурації кореневих каналів – це система Gutta-Core Dentsply. Пломбування кореневих каналів зуба по такому методу виконується розігрітою гутаперчою на пластиковому носії, що призводить до високої герметичності пломбування та знижує ризик розвитку мікроорганізмів в каналі.
• Закриття доступу в систему кореневих каналів
Робимо це за допомогою склоіономерних цементів і скловолоконних штифтів (Luxa-Core Z, Easy-Post). Від правильного ендодонтичного лікування залежить успіх реставраційних робіт. Герметична коронкова реставрація є невід’ємною частиною ендодонтичного лікування.

На сьогоднішній день лікарі нашої клініки володіють цілим арсеналом різноманітних інструментів, матеріалів, технік та високоточних приборів, що дозволяє індивідуально для кожного пацієнта підібрати метод для проведення якісного ендодонтичного лікування.

Грамотне ендодонтичне лікування –
це збереження Вашого зуба та здоров’я.

Подарунки для дітей

WIFI

Система кондиціонування

Оплата картками

Партнери: