Дитяча стоматологія

Перший контакт дитини з кабінетом стоматолога та її перші враження від спілкування з лікарем.

У результаті спільної роботи наших спеціалістів і батьків дитинки будь-який маленький пацієнт починає довіряти лікарю і сідає в крісло. Головне, ШАНОВНІ БАТЬКИ, подолати викликаний багаторічним досвідом страх у собі. Дитяча стоматологія сьогодні зовсім не така, як була тоді, коли лікувалися Ви.

ПЕРШИЙ ПОХІД ДО СТОМАТОЛОГА або
10 ПОРАД ДЛЯ БАТЬКІВ, ЯК НЕ НАЛЯКАТИ МАЛЮКА.

Дуже часто похід дитини і її батьків до стоматолога стає надзвичайно важким завданням. Однак діти, котрі ще ні разу не були у стоматолога і не знають, хто це такий, його не бояться. Страх з’являється лише, якщо батьки самі вселили в дитину цей страх або після невдалого візиту. Пропонуємо скористатись основними порадами дитячого стоматолога клініки «Усмішка»:

1. Не лякайте дитину стоматологом! Так само, як і будь-яким іншим лікарем. Лякаючи малюка візитом до лікаря та уколами і т.п. Ви самі собі створюєте проблеми на майбутнє. Після таких залякувань, дитина боятиметься лікарів, буде плакати і влаштовувати істерики перед візитом.
2. Не перетворюйте похід до стоматолога у щось надзвичайне. Нехай це буде звична справа, нічого особливого, так ніби ви ідете до магазину. Якщо мама боїться стоматолога, або якщо вона починає переживати за малюка, за його поведінку, то ці переживання передаються дитині. Якщо мама не може справитися з емоціями, нехай з малюком сходить хтось інший (тато, бабуся і т.п.).
3. Розкажіть дитині, хто такий стоматолог і що він робить. Не обманюйте, але і не використовуйте складних, незрозумілих, а особливо лякливих слів.
4. Знайдіть хорошого лікаря, який вміє працювати з дітьми. Такий спеціаліст знає, як знайти підхід до дитини, як не злякати її.
5. Пограйтеся вдома у стоматолога і пацієнта. Продемонструйте у грі всі маніпуляції, які потрібно буде зробити у лікаря, які він буде робити з малюком. Сядьте у крісло, відкрийте рот, використайте палички для імітації бормашини і т.п.
6. Не використовуйте слів, які можуть налякати дитину. Забудьте фрази: “НЕ БІЙСЯ!” “ЦЕ НЕ СТРАШНО”, “ТОБІ НІЧОГО НЕ РОБИТИМУТЬ, А ТІЛЬКИ ПОДИВЛЯТЬСЯ” (зазвичай, стоматолог хоч щось, але робить, торкається до зубів спеціальним інструментом, використовує дзеркальце і т.п., а дитина уже сприймає: мама мене обманула), “БОЛЯЧЕ НЕ БУДЕ!” В таких фразах НЕ не сприймається, а дитина починає запідозрювати щось неладне.
7. Замініть звичні для стоматолога слова іншими. Укол = побризкати водичкою, заморозити зубчик, щоб не болів. Сверлити = диринчати, виганяти червячка із зуба. Ставити пломбу = заліпити жуйкою нірку червячка. І тому подібне.
8. Ідіть до лікаря в таку пору доби, коли дитина виспана, сита і задоволена.
9. Якщо планується профілактичний огляд, то вашого спокою, розповіді і гри у стоматолога буде достатньо. На прийомі ведіть себе спокійно, як звичайно, так ніби нічого незвичного не відбувається. Не намагайтеся приділити дитині більше уваги, турботи, ласки, щоб не загострити увагу її на цьому.
10. І останнє, водіть дитину до лікаря частіше, щоб для неї це була звична регулярна процедура. Тоді і лікування буде безболісним і страху не буде.

Застосовуємо особливий підхід до лікування зубів у маленьких пацієнтів. Намагаємось зробити все для того, щоб відвідування стоматолога приносило малюку тільки позитивні емоції. Приходячи на прийом, дитина дивиться мультфільми, знайомиться з новими іграшками, обов'язково одну з них отримує в подарунок. Додому повертається з Сертифікатом юного пацієнта стоматологічної клініки.

Відвідувати стоматолога потрібно щонайменше 1 раз на пів року . Якщо малюк змалку відвідує стоматолога, то в свідомому віці це легко закріплюється, як норма. Така дитина не плакатиме і не буде вередувати при згадці про необхідність відвідати лікаря.
Лікувати необхідно не лише постійні зуби, а й молочні також, адже саме вони є повноцінною копією постійних зубів. Молочні зубки також мають корені й канали , через які інфекція переходить на зачаток постійного, спричиняючи початкові зміни емалі ще до того, як він проріжеться. У щелепі дитини знаходяться одночасно тимчасові та постійні зуби. Якщо видалити молочний зуб раніше від терміну, коли він має сам випадати, відбувається зміщення сусідніх зубів, і новому зубчику немає місця для прорізання, що спричиняє неправильний прикус в постійних зубах.

Щоб захистити зубки Вашої дитини від карієсу , пропонуємо надзвичайно ефективний метод профілактики карієсу – герметизацію фісур. Що це за метод? У карієсу є дві улюблені ділянки – це фісури зубів і міжзубні проміжки. На жувальних зубах є глибокі боріздки – це фісури. У них накопичується залишок їжі та зубний наліт, які спричиняють розвиток карієсогенних мікроорганізмів. В ці боріздки не досягають щетинки зубної щітки, оскільки вони надто вузькі та глибокі. Ось саме в таких фісурах розвивається фісурний карієс. Спеціальний герметик, який містить фтор (стійкий до стирання та має білий колір для контролю його присутності), заповнює фісури і надовго захистить зубки Вашої дитини. Використовуємо фтормісний герметик Fissurit FX від фірми VOCO (виробництва Німеччини).

Ще одним з видів профілактики карієсу є фторування молочних зубів . На зуби дитини наносять спеціальні фторлаки та фторгелі , при цьому відбувається ремінералізація твердих тканин зуба та антисептична обробка, що в свою чергу запобігає подальшому розвитку карієсу. Починати проводити фторування можна з 1,5 - 2 років.

Також для профілактики карієсу у дітей пропонуємо метод глибокого фторування, який прийшов на зміну поширеній раніше методиці сріблення. Цей метод місцевої мінералізації використовується після прорізування зубів і має вплив безпосередньо на тверді тканини, насичуючи емаль мікроелементами, які необхідні в процесі мінералізації. Ми проводимо глибоке фторування емалі зуба, використовуючи герметизуючий ліквід Humanchemie (вир-ва Німеччина).
У цієї методики є ряд безперечних переваг, які роблять її оптимальною для застосування не лише в дитячому віці, а й в дорослому:
- знижує ризик виникнення карієсу на 65%;
- збільшує твердість емалі в 10 разів;
- знижує чутливість зубів;
- лікує карієс в стадії плями;
- нормалізує стан слизової оболонки ротової порожнини;
- знижує можливість виникнення вторинного карієсу і збільшує термін служби пломб.

Лікування карієсу у дітей – включає видалення нежиттєздатних тканин зуба та пломбування порожнини сучасними композитними фотополімерами Twinki Star від VOCO (вир- ва Німеччини). Маленькому пацієнту надається розколірка і він може вибрати любий колір, що сподобався. Кольорові пломби не є токсичними, окрім того вони виділяють карієсопрофілактичну речовину, яка допомагає якомога довше зберегти зубки дитини здоровими.

Під час лікування зубів у діток при необхідності використовуємо наркоз, який є безпечніший для них, ніж намагання силоміць змусити їх лікувати зубки. Відповідно не буде психоемоційного стресу для дитини і по життєвої травми та страху відвідувати стоматолога. Раніше використовували препарат одного виду, а зараз є сучасні, нетоксичні препарати, які швидко виводяться з організму. Сучасна апаратура дозволяє безпомилково розраховувати дозу маленьким пацієнтам.

ЗОЛОТІ ПРАВИЛА ДЛЯ БАТЬКІВ
для того, щоб зберегти зуби дитини здоровими:

- чистити зуби і ясна малюка з моменту появи першого зубчика;
- використовувати тільки відповідну до віку дитини зубну щітку і пасту;
- запланувати перший візит до дитячого лікаря - стоматолога з першого року;
- здійснювати регулярний огляд порожнини рота дитини в домашніх умовах;
- дотримуватись правильного раціону харчування;
- при виявленні будь-чого підозрілого в ротовій порожнині дитини - одразу потрібно проконсультуватися з дитячим лікарем-стоматологом.

У Ваших силах зробити так, щоб не потрібно було лікувати карієс Вашому малюкові.

Подарунки для дітей

WIFI

Система кондиціонування

Оплата картками

Партнери: